Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 

            1 września 2022 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O godzinie 8.00 pani dyrektor Barbara Kujawska powitała młodszych uczniów naszej szkoły, czyli klasy 0-III. Szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy już niedługo zostaną oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły podczas ślubowania klas I.

           O godzinie 9.00 nauczyciele, uczniowie oraz rodzice udali się na Mszę św. do kościoła parafialnego. Ks. proboszcz Jan Leśniak powitał wszystkich bardzo serdecznie, zaś kazanie do zebranych wygłosił ks. wikariusz Dawid Werner. Dzień 1 września to także okazja, by upamiętnić rocznicę wybuchu II wojny światowej. W zawiązku z tym po Mszy św. wszyscy udali się na cmentarz, by zapalić znicze, złożyć wiązanki kwiatów i pomodlić się na grobach ludzi poległych w obronie naszej ojczyzny.

            O godzinie 10.00 pani dyrektor powitała starszych uczniów naszej szkoły, czyli klasy IV-VIII, a także przedstawiła nowych nauczycieli. Następnie wychowankowie udali się na krótkie spotkania w klasach ze swoimi wychowawcami.

            Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów, powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności, rozwijania własnych zainteresowań i pasji oraz samych pogodnych chwil w roku szkolnym 2022/2023.