Konkurs „Do hymnu”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do  V edycji konkursu „Do Hymnu”. W wyniku naboru prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury do konkursu zakwalifikowało się 300 placówek.

Konkurs „Do Hymnu” jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Jego waga wynika nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.

Prezentacja konkursowa odbędzie się w szkole, w auli sportowej już 5.10.2022 o godzinie 9:00. Weźmie w niej udział ponad 70% uczniów szkoły. Uczniowie przed zewnętrznym jury zaśpiewają hymn państwowy i dwie pieśni hymniczne. Wydarzenie zostanie zarejestrowane przez jury.

Podczas wydarzenia konkursowego naszych utalentowanych uczniów wesprą swoją obecności przedstawiciele Urzędu Gminy Bukowina Tatrzańska oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Konkurs ,,Do Hymnu’’ Narodowego Centrum Kultury sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.