X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Co roku nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. W tym roku szkolnym w potyczkach ortograficznych wzięło udział siedmioro uczniów z klas IV-VI oraz pięcioro uczniów z klas VII-VIII. Konkurs odbył się 29 września 2022 roku.

Rywalizacja w dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego i zasad ortograficznych, ale także okazja, by przywołać pamięć
o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski. Klasom młodszym tekst dyktanda, dotyczący wiersza Marii Konopnickiej pt. „Rota”, podyktowała pani Beata Koszut. Natomiast nad przebiegiem konkursu w klasach starszych czuwała pani Barbara Kujawska. Tekst dyktanda w klasach VII-VIII dotyczył roli nauczycieli  podczas okupacji hitlerowskiej i w czasach PRL-u.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.