„Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości” – etap gminny konkursu

10 października w naszej szkole odbył się gminny etap konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Stulecie powrotu części Górnego Śląska do Macierzy”. Gminni historycy zmierzyli się z pytaniami, które do łatwych nie należały. Komisja pod przewodnictwem pana Zbigniewa Proszowskiego, byłego dyrektora naszej szkoły i pomysłodawcy konkursu oceniła prace rywalizujących drużyn. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Zamoyskiego w Brzegach.  Zwycięska drużyna będzie reprezentowała naszą gminę w zmaganiach na kolejnym etapie. Serdecznie gratulujemy. Będziemy za Was trzymać kciuki 10 listopada w Kościelisku.