SZKOLNY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

W poniedziałek, 10 października 2022 roku,  w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Gier Planszowych. Była to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia uczniowie klas 1-8 przynieśli swoje planszówki do szkoły. Podczas wybranych lekcji oraz przerw każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami i koleżankami. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. Uczniowie przekonali się, że gry planszowe są wspaniałym sposobem spędzania wolnego czasu, doskonałą alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią, ale również rozwijają wyobraźnię, uczą  zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie.

To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zagości w naszej szkole na stałe.

Opiekun SU: I. Czepielik