Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 26.09.2022r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kilka dni wcześniej przeprowadzona została kampania wyborcza. Reprezentanci poszczególnych klas przygotowali plakaty, które miały za zadanie zachęcić do oddania głosu właśnie na nich. Było 18 kandydatów z klas IV-VIII.

W dniu wyborów wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. W sali, w której odbywało się głosowanie stała urna, siedziała komisja, zostały przygotowane specjalne miejsca do anonimowego głosowania. Łącznie swój głos oddało 166 uczniów z klas IV-VIII.

Po ostatecznych obliczeniach i odrzuceniu nieważnych głosów okazało się, że nowym przewodniczącym został Rafał Bobak z klasy 8b. Uzyskał 43 głosy. Zastępcą została uczennica klasy 8a – Weronika Dziedzic. Pozostałe funkcje w Samorządzie Uczniowskim będą pełnić Izabela Furczoń z klasy 6b oraz Rozalia Majerczyk z klasy 8b. Wygranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz samych sukcesów.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: I. Czepielik.