Wycieczka klasy 4a do Tatrzańskiego Parku Narodowego

W czwartek, 13 października 2022 roku, klasa 4a wybrała się na wycieczkę w góry w ramach programu "Bliżej Tatr". Tematem wycieczki było pytanie: "Po co istnieje park narodowy?". Idąc do parku narodowego, człowiek często nie zdaje sobie sprawy, jaka jest rola tego typu miejsc. Nie do końca jasne są też zasady tam obowiązujące. Dlatego podczas zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego w parku narodowym nie ma koszy na śmieci, czy biwak na terenie chronionym to dobry pomysł i jaki wpływ na życie zwierząt w Tatrach ma obecność psa na szlaku turystycznym. Na przykładzie Doliny Białego klasa 4a odpowiadała na pytanie, jakimi prawami rządzi się przyroda w miejscach pozostawionych bez ingerencji człowieka. Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy.

K. Kowalczyk