Wycieczka klas szóstych na Halę Kondratową

W poniedziałek, 17 października 2022 roku, uczniowie klas szóstych wspólnie z panią Anną Jezierczak i panią Marią Bryją wybrali się na wycieczkę edukacyjno - krajoznawczą na Halę Kondratową. Wyjazd został zorganizowany w ramach współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, który realizuje program edukacyjny „Bliżej Tatr”.

Tematem zajęć, w których uczniowie wzięli udział, było zagospodarowanie turystyczne Tatr. Szóstoklasiści odwiedzili najbardziej zagospodarowaną pod względem turystycznym tatrzańską dolinę i pod kierunkiem pani przewodnik zastanawiali się nad tym, czy obiekty służące turystom (schroniska, koleje linowe, szlaki i trasy dla narciarzy) są bezpieczne dla tatrzańskiej przyrody. Pogoda dopisała, było słonecznie i cieplutko, więc uczniowie wykonywali ćwiczenia w przepięknej scenerii.

W czasie wycieczki odwiedziliśmy również pustelnię św. Brata Alberta i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat jego życia. Nie zabrakło również czasu na zrobienie pięknych zdjęć i posiłek w schronisku. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy zadowoleni wrócili do domów.