Code Week 2022

Od 10 do 21 października dzieci z klasy 0a uczestniczyły w X jubileuszowej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek. Jest to inicjatywa, która w ciekawy i interesujący sposób promuje programowanie i umiejętności cyfrowe wśród dzieci.

W trakcie realizacji zajęć dzieci tworzyły zespół, uczyły się współpracy, poznawały matę do kodowania, rozwiązywały logiczne zagadki, budowały wieżę z kolorowych kubków, wykonywały dyktando graficzne na wirtualnej macie do kodowania, poszukiwały rozwiązań, tworzyły swój kod, budowały kolorowy tort według instrukcji na macie do kodowania oraz grały w grę planszową.

Realizacja zadań programowych CodeWeek podczas zajęć wychowania przedszkolnego wpisała się w projekt HUMINE.