XII Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej

W niedzielę, 16 października 2022 roku, w Białce Tatrzańskiej odbył się XII Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej. Aby upamiętnić poetkę, złożono kwiaty na jej grobie, a po uroczystej Mszy Św. zebrano się w sali widowiskowej białczańskiej „Wikarówki”, gdzie uczestnicy konkursu zaprezentowali utwory podhalańskich i spiskich autorów. Wśród 60 młodych recytatorów i gawędziarzy  Bukowinę Tatrzańską reprezentowało 12 uczestników, a ich występy zostały docenione przez jury konkursu.

Byli to:

Karolina Rozmus, III miejsce kat. recytatorzy - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej;

Filip Bukowski, II miejsce, kat. gawędziarze - Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie”
z Bukowiny Tatrzańskiej;

Jakub Molek, kat. recytatorzy - Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej;

Franciszek Rzepka, I miejsce, kat. recytatorzy - Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie”
z Bukowiny Tatrzańskiej;

Karolina Kramarz, I miejsce, kat. gawędziarze - Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie”
z Bukowiny Tatrzańskiej;

Julia Łapka, I miejsce, kat. gawędziarze -  Zespół Góralski „Mali Wiyrchowianie”
z Bukowiny Tatrzańskiej;

Agnieszka Litera, I miejsce, kat. recytatorzy - Dziecięcy Zespół Góralski „Orlynta”
im. Anny Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej;

Zuzanna Tylka, II miejsce, kat. recytatorzy -  Dziecięcy Zespół Góralski „Orlynta” im. Anny Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej;

Gabriela Stępel, Aleksandra Litera i Sabina Rzadkosz, III miejsce, kat. recytatorzy -  Dziecięcy Zespół Góralski „Orlynta” im. Anny Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej;

Jan Buńda, I miejsce, kat. gawędziarze - Dziecięcy Zespół Góralski „Orlynta” im. Anny Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej;

Alicja Łacek, Adam Łacek, Hanna Łacek, kat. recytatorzy -  Dziecięcy Zespół Góralski „Orlynta” im. Anny Koszarek z Bukowiny Tatrzańskiej.

W roli konferansjera konkursu po raz pierwszy wystąpiła Honorata Koszarek z kl.7.

Ponadto Jan Buńda, Karolina Kramarz, Julia Łapka oraz Franciszek Rzepka będą reprezentować Bukowinę Tatrzańską w XLVI Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu, 26 stycznia 2023 roku. Wszystkim uczestnikom
i laureatom serdecznie gratulujemy.

Fotografie Krzysztofa Kamińskiego ze strony Domu Ludowego