Pudełko z lekturą

W październiku uczniowie klasy 5a przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego pt. „Pudełko z lekturą”. Zadanie dotyczyło powieści podróżniczo – przygodowej pt. „W pustyni i w puszczy”. Uczniowie musieli zebrać jak najwięcej informacji na temat utworu Henryka Sienkiewicza w pudełkach po butach. Wewnątrz pudełek znalazły się przedmioty, które były związane z przygodami Stasia i Nel, a także karteczki z informacjami na temat lektury.

Niektórzy uczniowie przygotowali również ciekawe quizy i krzyżówki dla swoich koleżanek i kolegów. W czasie realizacji tego projektu piątoklasiści wykazali się kreatywnością, a także sporą wiedzą nie tylko z języka polskiego, ale również z zakresu przyrody (rośliny i zwierzęta Afryki), geografii (trasa wędrówki Stasia i Nel), historii (powstanie Mahdiego) oraz obyczajów (życie i wierzenia afrykańskich plemion).

Maria Bryja