Wirtualny escape room w świecie hobbita

W październiku uczniowie klasy 6b zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w wirtualnym escape roomie. Szóstoklasiści przy użyciu smartfonów lub laptopów rozwiązywali przygotowane przez nauczyciela zagadki. Celem było powtórzenie i zebranie wiadomości na temat przeczytanej lektury.

Rozwiązywane przez uczniów zadania przeniosły ich w magiczny świat stworzony przez Tolkiena, gdyż uczniowie odgadywali zagadki Golluma, poznawali język elficki i odpowiadali na pytania dotyczące treści lektury. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze i wszystkim drużynom udało się odgadnąć szyfr i otworzyć sejf.

W ramach podsumowania pracy z powieścią i usystematyzowania wiedzy na temat lektury uczniowie przygotowali w grupach plakaty przedstawiające trasę wędrówki hobbita, Gandalfa i krasnoludów oraz opisali przygody, jakie bohaterowie przeżyli w czasie wyprawy.

Maria Bryja