Dumni z Powstańców

W listopadzie po raz kolejny przeprowadzono w naszej szkole akcję „BohaterON – włącz historię”. W ramach tej ogólnopolskiej kampanii uczniowie dowiedzieli się wielu faktów na temat Powstania Warszawskiego, zastanawiali się nad tym, co nam dały wydarzenia, które miały miejsce w stolicy w 1944 roku, dlaczego warto pamiętać o powstańcach, w jaki sposób można wyrazić wdzięczność ludziom, którzy walczyli w obranie Warszawy i naszej ojczyzny. Niektórzy uczniowie wysłuchali słuchowiska pt. „Mały roznosiciel nadziei”, opowiadającego o losach pana Stanisława, który w czasie Powstania Warszawskiego przekazywał powstańczą pocztę mieszkańcom Warszawy. Była to wzruszająca historia o pięknej przyjaźni małego chłopca i dzielnej łączniczki.

Ważną częścią akcji „BohaterON – włącz historię” było samodzielne wykonanie przez uczniów prac plastycznych i kartek pocztowych zawierających życzenia i podziękowania skierowane do Powstańców za ich poświęcenie i narażanie życia, by dziś Polska mogła być wolna. Zdjęcia dzieci trzymających swoje laurki oraz treść podziękowań i życzeń płynących do powstańców zostały zamieszczone na portalu dumnizpowstańców.pl. Każdy wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. Cieszymy się, że takie wpisy „popłynęły” do Warszawy także z naszej szkoły.