Wycieczka klas ósmych

W dniach 18-20.10.2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej wzięli udział w wycieczce do Wrocławia dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Uczestnikami wycieczki było 35 uczniów klas ósmych.

Pierwszego dnia uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzili zespół historycznego centrum Wrocławia, odbyli spacer po rynku oraz przeszli brzegiem Odry, podziwiając Ostrów Tumski - najstarszą część Wrocławia. Po drodze ósmoklasiści wstąpili do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym mieszczą się zbiory w przeważającej mierze poświęcone dziejom uczelni. Na zakończenie dnia uczniowie mieli okazję poznać historię bitwy pod Racławicami w Muzeum Panoramy Racławickiej.

Kolejny dzień to zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego, Hali Stulecia oraz Hydropolis - wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą.

Na zakończenie pobytu we Wrocławiu uczniowie wjechali na 49. piętro budynku Sky Tower, gdzie mogli podziwiać panoramę miasta. Ponadto odwiedzili Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który znajduje się w najstarszej i najpiękniejszej części miasta. Kolekcje ogrodu liczą prawie 12 tysięcy gatunków i odmian roślin gruntowych i szklarniowych.

Wycieczka przebiegła w miłej i wesołej atmosferze, uczniowie z zaciekawieniem poznawali historię miasta oraz najważniejsze zabytki.

M. Budz, R. Paruzel