Zielona Szkoła

W dniach 02.09.2022-12.09.2022 klasy III udały się na Zieloną Szkołę do Łazów leżących nad morzem. W czasie pobytu dzieci miały wspaniałą pogodę i przez cały czas przebywały na świeżym powietrzu. Na plaży uczestniczyły w wielu konkursach, np. na najładniejszą budowlę przedstawiającą sprzęt wojenny, bałtycką syrenkę i zamek z piasku.

Dzieci dwukrotnie odwiedziły Kołobrzeg, gdzie zobaczyły molo, latarnię, kołobrzeską katedrę, zwiedziły Miasto Myszy, Muzeum Oręża Wojska Polskiego, a także płynęły statkiem „Pirat”. Były również w wiosce westernowskiej w Zieleniewie, gdzie korzystały z atrakcji Dzikiego Zachodu, takich jak: przejażdżki jeepem, autkami, traktorem, koniem, w beczkach, wspinaczka, karuzele.

               Dużą atrakcją był pobyt w Słowińskim Parku Narodowym, gdzie uczniowie skakali i biegali po ruchomych wydmach. Ponadto wizyta w fokarium w Sarbsku była nie lada przeżyciem. Dzieci zobaczyły tam karmienie fok i uchatek. Pokazy z tymi zwierzętami na długo zostaną w ich pamięci. Na Zielonej Szkole było super!

 

Anna Liptak, Anna Toporek