Andrzejki w klasie 2b

30 listopada 2022 roku odbyły się nasze klasowe andrzejki. Chłopcy ustawili stoły i krzesła oraz zadbali o wystrój klasy. Dziewczynki wspólnie ułożyły na stole pyszne ciastka upieczone przez nasze   koleżanki i naszego kolegę  oraz przekąski przygotowane przez rodziców.

Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Również i my chcieliśmy dowiedzieć się, co nas czeka za kilkanaście lat. Dzięki wróżbom chłopcy mogli poznać imię przyszłej wybranki, a dziewczynki – imię przyszłego wybranka. Ustawianie kapci i butów w kierunku drzwi mówiło o tym, kto pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż w tym roku. Były też przepowiednie związane z wyborem przyszłego zawodu, a magiczna butelka wskazywała, co może nas spotkać w najbliższej przyszłości. Jedną z wróżb było zliczanie cyfry w naszej dacie urodzin. Ostateczna liczba mówiła nam, jaką osobą jesteśmy.     

Podczas tych wróżb było mnóstwo śmiechu i zabawy, bo przecież wiemy, że należy je traktować z ,,przymrużeniem oka”. Najważniejsze, że miło spędziliśmy czas i wszyscy dobrze się bawili.

 

Małgorzata Stachoń