Szkockie andrzejki

W ubiegłą środę, 30 listopada 2022 roku, w szkole odbyły się szkockie andrzejki. Uczniowie zapoznali się z kulturą i tradycjami Szkocji, której patronem jest św. Andrzej. Klasa 6a przeprowadziła prelekcje, 7a wykonała tematyczną gazetkę, a wielu uczniów szkoły założyło ubrania w kratę lub w kolorach szkockiej flagi: niebieskim i białym. Na szkolnych korytarzach rozbrzmiewała szkocka muzyka. Klasy ósme zaprezentowały swój projekt: „Co jednorożec i oset mają wspólnego z wulkanem?”, którego celem było zdobycie, opracowanie i zaprezentowanie informacji na temat szkockich zamków, ubrań, potraw, zwierząt i symboli narodowych. Był to projekt międzyprzedmiotowy (geografia – lekcja o Szkocji; informatyka - poszukiwanie informacji, tworzenie kodów QR; język angielski –główny język projektu). Na zakończenie uczniowie dokonali samooceny oraz ewaluacji projektu.

Joanna Krzysztofiak, Iwona Walas