Jasełka szkolne

Dnia 21 grudnia 2022 roku w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt. „Polska stajenka czyli jasełka wigilijne”. Zostały one przygotowane przez uczniów klasy 2a i 2b pod opieką pani Małgorzaty Stachoń oraz pani Lucyny Gery. Sceneria została wykonana przez panią Agnieszkę Koszarek.

O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami przybyły do Domu Ludowego. W obecności gości, wśród pięknej scenografii, młodzi aktorzy przybliżyli dzieje narodzin Pana Jezusa w nieco nowocześniejszej odsłonie. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, gdzie tradycja mieszała się z teraźniejszością. Scenki z przygotowań do Wigilii przeplatały się ze scenami biblijnymi, które rozgrywały się w tym samym miejscu i na tle tej samej scenografii. O piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści klas drugich. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane, został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Wszystkim, którzy przeczytają relację z jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodujących przemianę w innych i w nas samych, bo… „zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”. Jasełka na pewno będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.